چکار کنیم ارزش دارای هایمان کم نشود؟

در ایران سال هاست که تورم بالا و افزایش نرخ ارز، ارزش دارایی هایمان را کم می کند. حال پرسش اینجاست که چکار کنیم که ارزش دارایی هایمان کم نشود و جلوی از بین رفتن ارزش دارایی هایمان را بگیریم؟

اصلا دلار نخرید به دو دلیل

  • خرید دلار یا ارز کاربردی ندارد علت آن این است که در داخل خود آمریکا 4 درصد تورم دارند یعنی اگر دلار بخرید سالی 4 درصد از ارزش دلار از دست می رود و این یعنی ارزش دارایی شما کم می شود.
  • اگر بیشتر دلار بخریم به تورم در ایران دامن می زنیم و باعث افزایش قیمت ها در ایران می شویم یعنی به صورت غیر مستقیم ارزش دارایی های ریالی ما را کم می کند

اگرپول دارید ملک بخرید

خرید ملک یکی از راه های جلوگیری از کاهش ارزش دارایی هاست اما خود ملک هم دچار استهلاک می شود هرچقدر هم که اجاره از آن گرفته شود.

بهترین انتخاب: بورس

هرچه پول دارید وارد بورس کنید و سهام بخرید. وقتی در ایران نرخ ارز بالا می رود بعد از آن ارزش سهام بالاتر می رود علت آن این است که شرکت ها دارایی های خود را با نرخ دلار می سنجند و با این اوصاف زمانی که شما سهام می خرید غیر مستقیم ارز خریده اید.

چه سهمی بخریم؟

اگر در بورس هوشمندانه خرید کنید علاوه بر اینکه ارزش دارایی شما افزایش می باید می توانید سود هم کسب کنید برای اینکه تشخیص بدهید چه سهمی خوب است روش های گوناگونی وجود دارد مانند کمک گرفتن از مشاوره، خرید عرضه اولیه، یادگیری شخصی

 

بهترین روش و انتخاب

بهترین روش برای اینکه تشخیص دهیم چه سهمی خوب است این است که خودمان آموزش ببینیم. شاید باورتان نشود ولی یادگیری زیر و بم بورس ساده است کافی است یک دوره ی خوب را ثبت نام کنید و نمودارهای سهام گوناگون را ببینید.

یک پیشنهاد دوستانه:

ما به شما پیشنهاد می کنیم در سمینارهای رایگان بورس که توسط گروه آموزشی بورس آموز برگزار می شود شرکت کنید این سمینارها کاملا رایگان است و به شما کمک می کند که تشخیص دهید که در بورس چقدر می توانید سود کنید.

برای شرکت در سمینارهای رایگان با شماره ی زیر تماس بگیرید:

09395688665